Standings by Town

Printer-friendly version

Records for D/S Soccer Club - By Gender - Grade - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of D/S Soccer Club.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Grade
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
GIRLS-8 1/A 5 1621 Arsenal
3-0-0-0
9 7 1 6 Joel Thomson Greg Bodkins
GIRLS-8 3/B2 7 1622 Avalanche
3-0-0-0
9 14 4 10 Robert Bell Peter Mahoney
GIRLS-8 3/N2 9 2013 Chargers
1-0-0-0
3 6 0 6 Will Nystrom Maria Handrinos
GIRLS-8 4/G 5 5714 Stars
1-2-0-0
3 6 7 -1 Keith Wellman Jean Drum
GIRLS-6 2/C 6 2861 Stars
0-1-2-0
2 6 7 -1 Joe Phillips Laetitia Gogan
GIRLS-6 3/L 2 2862 Strikers
3-0-0-0
9 11 2 9 Kajal Chattopadhyay Carol Austin
GIRLS-5 1/AA 5 1624 Spirit
2-1-1-0
7 10 8 2 Oliver Stocks Craig Ceol
GIRLS-5 3/G2 9 1625 Cyclones
1-1-0-0
3 9 3 6 Anne Schutte Leigh Niskansen
GIRLS-5 4/D2 7 396 Titans
1-2-0-0
3 7 7 0 Charles Saponaro Brian Lindauer
GIRLS-4 2/F 1 537 Mustangs
3-0-0-0
9 11 3 8 Tim king Adam Liebhoff
GIRLS-4 3/B 4 588 Bengals
1-0-2-0
5 4 3 1 Brent Johnstone Tim Malloy
GIRLS-4 3/D 5 2894 Cheetahs
0-3-0-0
0 2 11 -9 Keith Abbett Chris Boland
GIRLS-4 4/E 3 5715 Dolphins
0-3-0-0
0 1 8 -7 Linda Thompson Eric Loeffler
GIRLS-3 2/C 5 4802 Rumble
0-1-2-0
2 2 4 -2 Sean Correll Wendy Murphy
GIRLS-3 3/A 3 4803 Rampage
2-1-0-0
6 11 7 4 Jeff Artabane Eric Cullum
GIRLS-3 3/D2 8 4805 Dash
0-3-0-0
0 2 20 -18 Dennis Nunn John Paul COMELLA
GIRLS-3 3/D2 5 4804 Flash
1-2-0-0
3 7 12 -5 Meg Siegal Jim dawley
BOYS-8 2/B 2 2081 Lightning
0-3-0-0
0 2 10 -8 David Goldfisher Adrian Hill
BOYS-8 3/H 2 3930 Thunder
2-0-0-0
6 7 0 7 Matthew Collins dan goodness
BOYS-8 3/L 6 4806 Sonics
2-0-1-0
7 10 5 5 chris cowperthwaite Bhaskar Banjerjee
BOYS-8 4/G 2 5716 Bolts
4-0-0-0
12 16 7 9 scott schutte Charles Maxwell Olmstead
BOYS-8 4/J 6 5717 Force
1-1-1-0
4 4 5 -1 Paul Cichocki Eugene McManus
BOYS-6 2/A 6 2899 Jaguars
1-2-0-0
3 9 11 -2 Aaron Ahola Andrew Grace
BOYS-6 3/D 2 1626 Panthers
1-2-0-0
3 7 12 -5 George DOHERTY Andrew Sveen
BOYS-6 4/D 3 4809 Vipers
2-1-0-0
6 10 6 4 Mick Morrissey Alan Moss
BOYS-5 2/B 6 2083 Raiders
1-2-0-0
3 8 10 -2 Lars Niit karl davis
BOYS-5 3/E1 1 2901 Revs
2-1-0-0
6 5 11 -6 Eric Krusell scott schutte
BOYS-5 4/F 3 5718 Raptors
0-2-1-0
1 3 8 -5 Fahad Khan Andreas Saenz
BOYS-4 1/A2 6 2085 Hawks
0-3-0-0
0 8 20 -12 Adrian Hill Susan Petrovic
BOYS-4 3/B 6 4810 Dragons
0-3-0-0
0 3 10 -7 Roger Kahlon Chris Mayer
BOYS-4 3/B 5 2906 Eagles
1-2-0-0
3 2 11 -9 Adam Townsend mark Speyer
BOYS-4 3/N 2 5719 Scorpions
1-2-0-0
3 12 9 3 Robert Newmarker Ryan Debin
BOYS-4 4/E2 10 5720 United
0-0-0-0
0 0 0 0 Brett Kozlowski Laura Selvig
BOYS-3 3/B1 3 4815 Wolves
2-1-0-0
6 14 11 3 Ryan Debin Jim Howell
BOYS-3 3/B1 2 4814 Dynamo
2-1-0-0
6 14 11 3 Craig Ceol Matt Stover
BOYS-3 3/K 4 5347 Maddogs
1-0-0-0
3 5 1 4 Anton Melchionda Jeff Yablonski
BOYS-3 3/K 1 4817 Hammers
1-1-0-0
3 18 4 14 John Hartnett Dudley Willis

Organizational Members

Title Name Phone Email
President Adrian Hill (617) 512-2287 E-mail
President Oliver Stocks (617) 785-5021 E-mail
Registrar Susan Cottrell E-mail
Referee Assignments Susan Cottrell E-mail
Referee Assignments Chris Mayer (617) 308-5033 E-mail
Field Scheduler Chris Mayer (617) 308-5033 E-mail
Field Scheduler Chris Mayer (617) 308-5033 E-mail
Treasurer Tim Malloy E-mail
Girls Director Sean Correll E-mail
Girls Director Wendy Evans E-mail
Boys Director karl davis E-mail