BAYS Playoff Seeds

Below you will find the 2021 Play Off Seeds for BAYS MTOC

 

Grade Division  Seed  Section  Town and Team Name Team ID
G06 Div 1 Seed 1 Sec A 1st Place  Needham Sharks  10608
    Seed 2 Sec A 2nd Place  Medfield Warriors 6G  733
           
G06 Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place  Mansfield Hornets I  3170
    Seed 2 Sec A 2nd Place  Arlington G6 Breakers  30758
  Div 2 W/C Seed 3 Sec B 1st Place  Dedham Blazers  10018
    Seed 4 Sec C 1st Place  Milford-Hopedale The Goonies  10230
    Seed 5 Sec D 1st Place  Wayland Nuttmeggers  30291
    Seed 6 Sec E 1st Place  North Attleboro Revolution Red 5/6  30438
           
B06 Div 1 MTOC Sec A 1st Place  Natick United  6253
    MTOC W/C Sec A 2nd Place  Milton Red Storm  10036
           
B06 Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place  Southboro Arsenal  30077
    Seed 2 Sec A 2nd Place  Holliston B6 MacLeod  30353
    Seed 3 Sec B 1st Place  Arlington B6 Lightning  30509
    Seed 4 Sec C 1st Place  Mansfield Hornets I  3232
    Seed 5 Sec D 1st Place  Norfolk United  11774
    Seed 6 Sec E 1st Place  Natick Force  6254
           
G08 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place  Natick Strikers  6180
    Seed 2 Sec A2 1st Place  Wellesley Bolts  5834
    Seed 3 Sec A1 2nd Place  Needham Strikers  5529
    Seed 4 Sec A2 2nd Place  Westwood Scorpions  30841
           
G08 Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place  Wayland Wildcats  30294
    Seed 2 Sec A 2nd Place  Medfield Warriors 8G  11
  Div 2 W/C Seed 3 Sec B 1st Place  Milton Breakers  5534
    Seed 4 Sec C 1st Place  Franklin Panthers  10326
    Seed 5 Sec D 1st Place  Milton United  5776
    Seed 6 Sec E 1st Place  Weston Majestics  30559
           
B08 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place  Newton B SOCA WARRIORS  10869
    Seed 2 Sec A1 2nd Place  Natick United  6237
    Seed 3 Sec A2 1st Place  Needham United  11518
    Seed 4 Sec A2 2nd Place  Lexington Golden Lions  794
           
B08 Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place  Framingham Flyers  30713
    Seed 2 Sec A 2nd Place  Franklin Panthers  30274
    Seed 3 Sec B 1st Place  Holliston B7/8 Burke  30350
    Seed 4 Sec C 1st Place  Mansfield Hornets I  3222
    Seed 5 Sec D 1st Place  Newton B Athletic  11572
    Seed 6 Sec E 1st Place  Weston United  30550
           
G11  Div 1 To MTOC  G12 2A 1st Place of G11  Walpole Walpole U16 Girls  30859
           
G11  Div 2  To MTOC A 1st Place  Parkway United  30847
           
B11 Div 1 To MTOC B12 1B2 1st Place of B11  Framingham Flyers G11  30882
           
B11 Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place  Franklin United  30845
    Seed 2 Sec B 1st Place  Attleboro Daffodils  30850
           
G12 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place  Walpole Walpole U18 Girls  30858
    Seed 2 Sec A2 1st Place  None - only eligible team declined  
           
B12 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place  Franklin Panthers  30843
    Seed 2 Sec A2 1st Place  Arlington B12 Ponders  30869
    Seed 3 Sec B1 1st Place  King Philip Storm  30851
    Seed 4 Sec B2 1st Place of B12  None Eligible