Standings by Town

Printer-friendly version

Records for Belmont Soccer Association - By Gender - Age - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of Belmont Soccer Association.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Age
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
GIRLS-14 2/C 6 7 G14-1 Blaze
0-0-0-0
0 0 0 0 Ted Sung David Martin
GIRLS-14 3/H 2 43 G14-2 Beacons
0-0-0-0
0 0 0 0 Bruce Jenkins Steven Hlotyak
GIRLS-14 3/K 5 1782 G14-3 Blast
0-0-0-0
0 0 0 0 Paul Madden
GIRLS-14 4/C 3 102 G14-4 Bengals
0-0-0-0
0 0 0 0 David Hallet James Tzouvelis
GIRLS-12 2/B 5 702 G12-1 Badgers
0-0-0-0
0 0 0 0 Rob Gray
GIRLS-12 3/A 3 719 G12-2 Bolts
0-0-0-0
0 0 0 0 Brian Meringer
GIRLS-12 3/G 5 762 G12-3 Barracudas
0-0-0-0
0 0 0 0 Charlie Conroy Elias Torres
GIRLS-12 3/J 3 2963 G12-4 Braves
0-0-0-0
0 0 0 0 Eric Kaiser
GIRLS-11 2/B 2 2966 G11-1 Banshees
0-0-0-0
0 0 0 0 Jim Zarkadas William Filler
GIRLS-11 3/E 6 2965 G11-2 Bobcats
0-0-0-0
0 0 0 0 Craig Gardner Steven Arkin
GIRLS-11 4/D 6 4605 G11-3 Breakers
0-0-0-0
0 0 0 0 Elena Chartoff Ryan Thompson
GIRLS-11 4/E 3 3606 G11-4 Blizzard
0-0-0-0
0 0 0 0 Annierose Klingbeil Kasia Dillon
GIRLS-11 4/E 5 2964 G11-5 Blitz
0-0-0-0
0 0 0 0 Paul Carlile
GIRLS-10 2/D 4 4137 G10-1 Bandicoots
0-0-0-0
0 0 0 0 Brian Meringer David Hallet
GIRLS-10 3/D 1 4136 G10-2 Belles
0-0-0-0
0 0 0 0 Steven Nilsen Darren Bouwmeester
GIRLS-10 3/L 1 4135 G10-3 Bees
0-0-0-0
0 0 0 0 Wendy Conroy Matt Vander Heiden
GIRLS-10 4/B 4 4608 G10-4 Billikens
0-0-0-0
0 0 0 0 Christopher Guzikowski James Tzouvelis
BOYS-14 2/C 3 779 B14-1 Bears
0-0-0-0
0 0 0 0 Michael Price Ximena Soto Landry
BOYS-14 3/B 5 822 B14-2 Barons
0-0-0-0
0 0 0 0 Jesse Barnes Lisa Gartland
BOYS-14 3/L2 9 866 B14-3 Bantams
0-0-0-0
0 0 0 0 Kevin Papadopoulos Barry Eom
BOYS-14 4/F 5 893 B14-4 Boca Juniors
0-0-0-0
0 0 0 0 David Loveluck Edgar Furtado
BOYS-12 2/G 3 1411 B12-1 Bad Dogs
0-0-0-0
0 0 0 0 Randy Bak Lars Bauerle
BOYS-12 3/A 5 1421 B12-2 Bongos
0-0-0-0
0 0 0 0 Bradley Lewis
BOYS-12 4/B 3 2237 B12-3 Basenjis
0-0-0-0
0 0 0 0 Russell Mann
BOYS-11 2/A 5 2975 B11-1 Bulls
0-0-0-0
0 0 0 0 Martin November Enrico Domingo
BOYS-11 3/G 3 2972 B11-2 Bandits
0-0-0-0
0 0 0 0 Keith Dionne Vassilios Pantazopoulos
BOYS-11 3/K 5 2974 B11-3 Beasts
0-0-0-0
0 0 0 0 Edin Insanic Raffi Manjikian
BOYS-11 4/A 2 4140 B11-4 Boars
0-0-0-0
0 0 0 0 Andrew Armstrong
BOYS-10 2/A 5 4144 B10-1 Bulldogs
0-0-0-0
0 0 0 0 Craig Raubenheimer Sheryl Grace
BOYS-10 2/E 3 4143 B10-2 Boxers
0-0-0-0
0 0 0 0 Robert Imberman Nigoghos Atinizian
BOYS-10 3/C 3 4142 B10-3 Bison
0-0-0-0
0 0 0 0 Owen Hawkins Peter Thomson
BOYS-10 3/N 5 4141 B10-4 Blazers
0-0-0-0
0 0 0 0 Seth Warner Barry Eom

Organizational Members

Title Name Phone Email
President Anthony Biette (617) 484-1483 E-mail
Registrar Jeffrey Dreyfus E-mail
Referee Assignments Dana Dunne 617-212-4191 E-mail
Referee Assignments Gesse Faber (617) 671-8072 E-mail
Referee Assignments Gesse Faber (617) 484-7050 E-mail
Girls Director Jim Obrien (617) 484-3502 Not Available