BAYS MTOC Playoff Teams 2016

Printer-friendly version

Below you will find the Play Off Seeds for BAYS MTOC

 

 Age Division  Seed  Section  Town and Team Name Team ID
           
GU-12 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place Wellesley Breakers 3333
    Seed 2 Sec A2 1st Place Natick Thunder 378
    Seed 3 Sec A1 2nd Place Framingham Flyers 2766
    Seed 4 Sec A2 2nd Place None qualified
           
GU-12 Div 2 Seed 1 Sec A(1 or 2) 1st Place Belmont G12-1 Barracudas 2966
    Seed 2 Sec A(1 or 2) 1st Place Holliston U12G Wolfgang Panthers 5049
 
Seed 3 Sec A Wild Card Brookline Cardinal 3079
    Seed 4 Sec B 1st Place Medfield Warriors 733
    Seed 5 Sec C 1st Place Westboro UNITED G12 3451
    Seed 6 Sec D 1st Place Southboro Strikers 5518
    Seed 7 Sec E 1st Place Medway Thunder 3309
    Seed 8 Sec F 1st Place Ashland Fisher Cats 1936
         Seed  1 is 1st place in the section wild card resides  
           
BU-12 Div 1 Seed 1 Sec A 1st Place Acton-Boxboro Arsenal 2381
    Seed 2 Sec AA 1st Place Lexington Jaguars 2598
 

Div 1 W/C

Seed 3 Sec A 2nd Place Holliston U12B Burke Bulldogs 5099
    Seed 4 Sec AA 2nd Place Brookline Juventus 935
           
  Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place Natick Hammers 1084
    Seed 2 Sec A 2nd Place Dover-Sherborn Jaguars 2899
  Div 2 W/C Seed 3 Sec B 1st Place Westwood Revolution 4375
    Seed 4 Sec B 2nd Place Medway Hotspur 3314
    Seed 5 Sec C 1st Place Newton FC 4981
    Seed 6 Sec D 1st Place Franklin Strikers 5513
    Seed 7 Sec E 1st Place Milton Rattlers 2032
    Seed 8 Sec F 1st Place Lexington Panthers 3200
           
           
GU-14 Div 1 Seed 1 Sec A 1st Place Arlington United 697
    Seed 2 Sec AA 1st Place Newton G Nightmares 2354
    Seed 3 Sec A 2nd Place Dover-Sherborn Arsenal 1621
    Seed 4 Sec AA 2nd Place King Philip Renegades 3557
           
  Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place Franklin Arsenal 1902
    Seed 2 Sec A 2nd Place Milton Spirit 546
    Seed 3 Sec B 1st Place Northboro Strong 5045
    Seed 4 Sec C 1st Place Wellesley Red Fury 2433
    Seed 5 Sec D 1st Place Framingham Force 28
    Seed 6 Sec E 1st Place Belmont G14-1 Blizzard 7
    Seed 7 Sec F 1st Place Arlington Avalanche 41
    Seed 8 Sec G 1st Place North Attleboro Stars 56
           
BU-14 Div 1 Seed 1 Sec A1 1st Place Needham Union 1217
    Seed 2 Sec A2 1st Place Acton-Boxboro United 1223


Seed 3 Sec A1 2nd Place Arlington Eagles 1221
 
Seed 4 Sec A2 2nd Place Wellesley United 1219




 
  Div 2 Seed 1 Sec A 1st Place Lexington Lightning Bolts 794 
    Seed 2 Sec A 2nd Place Belmont B14-1 Bears 779
    Seed 3 Sec B 1st Place Sudbury United 3373
    Seed 4 Sec B 2nd Place Winchester Galaxy 768
    Seed 5 Sec C 1st Place Dover-Sherborn Lightning 2081
    Seed 6 Sec D 1st Place Wellesley Raiders 1245
    Seed 7 Sec E 1st Place Northboro United 5264


Seed 8 Sec F 1st Place Watertown Revolution 3009
   

   
 GU-16  Div 1    A1 1st Place D1 Non Qualified  
     


   Div 2  Seed 1 A1 1st Place D2 Framingham Flyers 4589 


 Seed 2 A2 1st Place D2  Franklin Panthers 4646
 
 

 
 BU-16  Div 1  To MTOC  A 1st Place D1 Needham Thunder 4593
 

     
   Div 2 To MTOC A 1st Place D2 Cambridge FC 4638
 


   
GU-18 Div 1 To MTOC A 1st Place Dedham GU18 Girls 5669
GU-19 Div 1 To MTOC A 2nd Place Mansfield Hornets 5675
   

   
           
BU-18 Div 1 To MTOC A-1st U18 Arlington SpyPonders 4659
           
BU-19 Div 1 To MTOC Top U-19 if 1st or 2nd -otherwise U-18 2nd place Cambridge FC 4640