Standings by Town

Printer-friendly version

Records for Newton Youth Soccer Club - By Gender - Age - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of Newton Youth Soccer Club.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Age
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
BOYS-14 1/A2 7 4972 Wildcats
---
0 Tom Hill Tim Obrien
BOYS-14 2/C 5 4973 Real
---
0 Mike Adams Henry Toulmin
BOYS-14 2/H 6 4974 Catamounts
---
0 Andrew Wheeler Steven Goodfriend
BOYS-14 3/A 2 4975 Blizzard
---
0 Nick Copley Casey Lindstrom
BOYS-14 3/H 1 4976 Revolution
---
0 Rush Ehrhart Martin Buckton
BOYS-14 3/N 4 4977 Pride
---
0 William Bedford Bret Harsham
BOYS-14 4/C 4 4978 Bayern Munich
---
0 Sujit Basu James Jumes
BOYS-14 4/K 1 4979 United
---
0 Teik Lee James Loftus
BOYS-14 4/L 1 4980 Fire
---
0 Beth Porter Andres Gomez Rivas
BOYS-12 2/A 4 4981 Heat
---
0 Clifford Slater Brian Chu
BOYS-12 2/G 1 4982 Bolts
---
0 Wayne Levy William Goetzler
BOYS-12 3/A 3 4983 Force
---
0 Matt Whitney Daniel Green
BOYS-12 3/F 5 4984 Storm
---
0 Mike Meurer Michael Pratt
BOYS-12 3/K 1 4985 Thunder
---
0 Michael Almeida
BOYS-12 4/A 4 4986 Eagles
---
0 Susan MacDonald Lambert AYINON
BOYS-12 4/G 1 4987 Wildcats
---
0 Bret Harsham Musa Sharif
BOYS-11 1/A 3 4996 Manchester United
---
0 Raj Ananth Thomas Burris
BOYS-11 2/D 5 4997 Liverpool
---
0 David Belfort Vladimir Umansky
BOYS-11 3/A 2 4998 Tottenham Hotspurs
---
0 Greg Pinto
BOYS-11 3/B 6 4999 Arsenal
---
0 Paddy Scott Rush Ehrhart
BOYS-11 3/D 4 5000 Chelsea
---
0 Daniel Greenberg Jorge Montoya
BOYS-11 3/G 1 5001 Newcastle United
---
0 Bruce Goldstein Thomas Burris
BOYS-11 3/M 4 5002 Cardiff City
---
0 Sarah Kennedy Amy Nash
BOYS-11 4/C 1 5003 Aston Villa
---
0 Lucas Terhost
BOYS-11 4/F 4 5004 Everton
---
0 Bruce Goldstein Mary Yearl
BOYS-10 1/B 1 5005 United
---
0 Brian Rooney Martin Marro
BOYS-10 2/A 4 5006 Real
---
0 Sujit Basu Matt Whitney
BOYS-10 2/E 2 5007 City
---
0 Eric Sprung Mauricio Zuniga
BOYS-10 3/E 6 5008 Lightning
---
0 Edward Johnston
BOYS-10 3/H 5009 Storm
---
0 Tom Murphy
BOYS-10 3/K 5010 Thunder
---
0 Michael Calderwood Sheldon Leung
BOYS-10 3/Q 4 5011 Fire
---
0 Sean Darcy Dan Finkelstein
BOYS-10 4/C 1 5012 Blizzard
---
0 Michael Haueisen Aidan ODwyer
BOYS-10 4/G 3 5013 Athletico
---
0 Cory sakakeeny Melissa prudhomme
BOYS-9 2/A 1 5014 Athletic
---
0 Jason Woodward Camil Toma
BOYS-9 2/B 4 5015 Soca Warriors
---
0 Clifford Slater Andrew Wardly
BOYS-9 2/E 5016 Raptors
---
0 Mark Belcher
BOYS-9 3/A2 6 5017 Fury
---
0 John Hofmann
BOYS-9 3/H 4 5018 Thunder Cats
---
0 Richard Briansky Wade Jiang
BOYS-9 3/K 5019 Barcelona
---
0 Brian Gleason

Organizational Members

Title Name Phone Email
President John Stephans 617-558-7601 E-mail
Registrar Deborah Avant (617) 876-5132 E-mail
Referee Assignments John McKenna (617) 678-8246 E-mail
Field Scheduler Ralph Ranalli E-mail
Field Scheduler Susan MacDonald 617-916-9331 E-mail
Boys Director Tom Hill (617) 680-6067 E-mail